Monday, 2024-05-20, 6:56 PM
Welcome Guest

[ New messages · Members · Forum rules · Search · RSS ]
  • Page 1 of 1
  • 1
Forum » ::Entertainments & Leisure:: » cerita seram » MRSM kertEH
MRSM kertEH
kaizerDate: Sunday, 2009-03-15, 9:07 AM | Message # 1
pengendali laman web
Group: Webmaster
Status: Offline
Kejadian ini berlaku lebih kurang 18 tahun yg lepas...begini ceritanya..............

masa tu aku baru form 1, sekolah kat mrsm kerteh yang mana hostel studentnya ala2 apartmen gitu. setiap rumah ada 2 bilik, satu bilik besar, dan satu lagi kecik, both with its own bathroom. Ada living hall, kitchen, tempat sidai baju dan juga balkoni. Ada 6 tingkat semuanya dan bilik aku ditingkat 1, namanya A 1(4). Aku dok kat dlm bilik kechik ngan kak wan, chokeng dan suraya. Dlm bilik besor ada lagi 8 org. locker sumer kat hall, sebab dah tak muat dlm bilik.

Pada suatu malam yg tragis itu, prep malam habis kol 10. ada yg gi supper, tapi aku tak gi pun sebab biasanya supper makan biskut kering ajos. Jadi aku and the geng balik makan biskut kat bilik je sambil borak2. Borak punya borak punya borak, tak sedar dah time lights off (rasanya dlm kol 11). Bila sumer org dah masuk ke bilik dan tutup lampu, barulah aku ngan suraya terhegeh2 keluar ke hall nak kemas2 locker dan beg utk skolah esok (ye adik2, tak leh ikut ni perangai macam ni...)

suraya punya locker yg kaler pink tu dan locker aku pulak yg kaler biru (chewahh..siap ada layout yg tak tahan....)
tengah kitaorg mengemas2 dlm gelap, tetiba si aya berlari dan peluk aku yg tengah duduk mengadap locker. Aku pulak ingatkan dia nampak lipas sebab kalau bab lipas dia memang boleh sprint lagi laju dari rabuan pit. Dan nak dijadikan cerita, aku ni ada rabun sket dan time tu spek pulak tak pakai. Tanpa ada sebarang syak wasangka, aku pun bangun dan bergerak kearah entrance sambil kepala menunduk mencari kot2 ada lipas. Yang bestnya budak aya ni terus pulak ikut aje sambil masih peluk belakang aku, tak pulak dia bersuara. kira2 dah lagi dlm semeter aje dari tempat bertanda 'X' tu aku pun angkat kepala.......

....dan aku nampak ada lembaga yg berpakaian baju maktab warna coklat siap dengan tudung. Benda tu mcm hologram sebab aku buleh nampak bentuk dan warnanya tapi ianya see through.
Dan yg paling menyeramkan benda tu yg tidak berwajah berdiri disitu tapi badannya bergoyang2 kedepan dan kebelakang macam ladung dengan bahagian bawahnya kekal statik.....
Masa tu aku dah kaku ntah berapa saat kat situ, nak baca fatihah pun tak terkeluar, nak baca surah ikhlas pun jadik tak ingat...yg ingat sebut Allah aje. Lepas ntah berapa saat terpaku kat situ, akhirnya aku dapat kekuatan utk pecut masuk dlm bilik...dengan si aya mengekori rapat dari belakang. sampai dlm bilik kak wan ngan chokeng lum tido, aku pulak tangan aje menunjuk2 ke arah pintu, nak suruh tutup pintu tapi suara tak keluar...memang tak penah aku takut sampai cam tu skali seumur hidup...............................................

Yang paling bestnya, si budak suraya ni, dia mmg dah nampak benda tu dari awal lagi, sebab tu la dia berlari dtg kat aku..yg peliknya idak pula dia lari masuk bilik. tapi ok la jugak, sebab kalau dia lari, tinggal aku sorang2 kat situ, lagi haru...............................!

sampai sekarang tiap kali bercerita pasal kisah ni, aku masih lagi rasa seram..........uwaaa......tak mau lagi dah lalui benda mcm tu...apalagi sengaja nak pegi tunggu mcm wartawan tu buat, gilo apo????

Forum » ::Entertainments & Leisure:: » cerita seram » MRSM kertEH
  • Page 1 of 1
  • 1
Search: